Vincko, chcem ti len povedať, že nám tu chýbaš!

Autor: Mária Fodorová | 19.7.2012 o 22:30 | (upravené 20.7.2012 o 9:02) Karma článku: 11,59 | Prečítané:  2342x

Stále spomínam na chvíle, ktoré sme spolu zažili. Keď si prišiel do Bratislavy a začal si chodiť na naše stretká. Hneď si k nám zapadol. Kto ťa vtedy poznal, ani by nepochyboval, že sa tak nestane. Ku každému si pristupoval s láskou hneď od začiatku. Nepotreboval si čas na to aby si mal rád. V tvojom srdci bola láska zakorenená.

To s akou oddanosťou a vierou si rozprával o Bohu, bolo vzorom pre všetkých. Vždy som obdivovala to, ako si Boha miloval. Pamätám si na tvoju iskru v očiach a to radostné zapálenie s ktorými si o Ňom hovoril. A ty si nie len hovoril, ty si tak aj žil.

Pamätáš ako bol jeden z nás hladný a ty si mu priniesol ten obrovský tanier s jedlom? Láska k blížnemu pre teba nebola niečo, čo by si sa mal naučiť. My sme sa ju učili od teba.

V hlave mi rezonujú myšlienky aj na chvíle keď sme sa s tebou smiali. Keď si sedával na vrátnici kláštora, dvíhal si telefón tým, ktorí zazvonili pri vchode kláštora a my sme ťa vždy cez mikrofón pri dverách naťahovali, že akí grázli to zase zvonia. Alebo ako sme ti na habit dávali štipce na prádlo. Rada na tieto momenty myslím, bolo v nich čosi viac ako len vtip či zábava. Bolo to priateľstvo.

Priateľstvo, ktoré tvojim odchodom neskončilo. Verím tomu hlboko vo svojej duši. Verím, že si s nami, aj keď nie fyzicky. Si stále s nami, stále sa zaujímaš, stále si to ty.

Myslím, že naposledy som ťa videla na stretku, ktoré som viedla ja. Paradoxne, téma bola presne tá, ktorou sa teraz zaujímam pri myšlienke na teba: „Prečo? Prečo tak mladý, tak dobrý? Prečo sa dejú takéto veci...?“ Pamätám si, ako si na tom stretku rozprával ty. Vtedy som sa zamýšľala nad tebou ako môžeš byť so všetkým tak zmierený a vyrovnaný. Boh bol u teba nad všetkým. Tvoja radosť bola u Boha viac ako pri hocičom pozemskom. Stále nechápem a neverím tomu, čo sa stalo, aj keď viem, že ty si bol pripravený, no mal si tu ešte byť... Ešte sme ti nestihli dať tú tvoju obľubenú stolnú hru Tikal, ešte sme toho tak veľa nestihli...

Verím však, že ti je dobre, že si tam, kde si chcel byť. A že tam máš oveľa lepšiu hru ako je Tikal.

Ďakujem ti za všetko, čo si pre nás urobil. Za ten pomerne krátky čas, čo sme spolu mohli prežiť, si si v našich srdciach získal nenahraditeľné miesto. Je len tvoje a vždy bude. Preto sa teším, keď sa znova uvidíme. Zatiaľ, nech ti Pán tisícnásobne oplatí všetko, čo si pre nás urobil a nech ti dá ešte omnoho viac. Raduj sa z Jeho prítomnosti tak, ako si to vždy chcel.

Chýbaš.

Do ďalšieho videnia!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

DOMOV

Profily, ktoré posielali sexuálne správy vymazali. Pribúdajú ďalšie

Polícia preveruje obťažovanie na pokeci.

KOMENTÁRE

Čo sa stane, keď krajinu ovládnu svorky pedofilov

Nezvládame chrániť ani deti, nieto sa ešte nachystať na zložitejšie výzvy.


Už ste čítali?